Опубликован Октябрь 21, 2021

В Україні спіймали хакерів, які вкрали з рахунків компанії більш ніж 1 млн грн

В Україні спіймали хакерів, які вкрали з рахунків компанії більш ніж 1 000 000  грн

Співробітники Кіберполіції спіймали зловмисників, які за допомогою шкідливого ПЗ викрали з рахунку компанії в Івано-Франківській області близько мільйона гривень. Гроші вони переводили на заздалегідь створені фіктивні рахунки.

В ході розслідування було встановлено, що невідомі особи відправили лист з шкідливим кодом на електронну пошту компанії. Програма дала доступ до дистанційного управління комп’ютером бухгалтера установи, на якому була встановлена ​​автоматизована клієнто-банківська система.

Маючи можливість дистанційно керувати банківськими рахунками, зловмисники протягом місяця міняли реквізити та рахунки контрагентів компанії. Таким чином, злочинці зів’яли гроші підконтрольним фіктивним підприємствам.

В результаті з рахунку заявника було викрадено понад мільйон гривень. Співробітники кіберполігі відстежували фіктивні посередницькі підприємства і банківські рахунки, на які в ході оперативної діяльності переводилися гроші.

Викрадені кошти були заблоковані і повернуті потерпілому. В даний час поліція розслідує причетність третіх осіб до злочину. Порушено кримінальну справу за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або телекомунікаційних мереж) Кримінального кодексу України.

Хакерам загрожує до шести років позбавлення волі. Розслідування триває.

Напишите нам

Обязательно

Не обязательно

Не обязательно

Обязательно