Оприлюднено Січень 29, 2022

Активісти ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” припинили діяльність чергових кібершахраїв

Неодноразово до ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” надходят скарги від громадян, що стали жертвами фінансових аферистів в Києві. Тому діяльність чергового шахрайського call-центру не пройшла повз увагу організації, що бореться з кіберзлочинами разом з правоохоронцями.

В п’ятницю, 16 квітня громадські активісти ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” разом зі слідчими та представниками Нацполіції зупинили роботу офісу в Печерському районі, де за участю студентів займалися діяльністю, що має всі ознаки фінансового шахрайства. Так, була припинена діяльність осіб, що організували шахрайський call-центр, який “маскувався” під службу безпеки банків та інвестиційну компанію.

Активісти ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” припинили діяльність чергових кібершахраїв

Зазвичай, зловмисники представляються працівниками служби безпеки банківської установи та дізнаються повну інформацію про реквізити банківської картки: номер, CVV-код, термін дії. Крім цього, кібершахраї спонукають  власників карток встановлювати на телефон програмне забезпечення для віддаленого контролю. У подальшому – здійснюється несанкціоноване списання грошових коштів з карток постраждалих на підконтрольні рахунки.

Дільяність таких компаній підпадають під Ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України: «4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна».

В подальшому активісти громадської організації “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” збираються встановлювати намети, роздавати листівки та максимально інформувати киян про шахрайські схеми таких фінансових компаній. Щоб попередити громадян та убезпечити їх від потрапляння в тенета шахраїв!

Напишіть нам

Обов’язково

Не обов’язково

Не обов’язково

Обов’язково