Оприлюднено Січень 29, 2022

В Києві активісти ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” зупинили діяльність фінансових кібершахраїв

В Києві активісти ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” зупинили діяльність фінансових кібершахраїв

Торгівля на валютному ринку Forex є найбільш поширеною в Україні фінансовою послугою, “яка не регламентована законодавством і має багато прикладів зловживання та шахрайства”. Як правило, шахраї використовують спеціальні програмні засоби, які створюють ілюзію торгів на реальних фінансових ринках. Використовуючи можливості SIP телефонії, які надають можливість підміни номеру, шахраї формують враження роботи офісу за кордоном. Також, для залучення іноземних інвесторів, шахраї набирають в штат іноземців, які можуть спілкуватися з клієнтами їх рідною мовою. Зазвичай, це іноземні студенти, яким пропонують нібито легальний заробіток.

Неодноразово до ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” надходили скарги від іноземних громадян, як інвестували свої власні кошти і стали жертвами фінансових аферистів в Києві. Тому діяльність чергових трейдингових контор не пройшла повз увагу організації, що бореться з кіберзлочинами разом з правоохоронцями.

В середу, 14 квітня громадські активісти ГО “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” разом зі слідчими та представниками Нацполіції зупинили діяльність одразу кількох офісів в Голосіївському та Печерському районах, які за участю іноземних студентів займалися діяльністю, що має всі ознаки фінансового шахрайства.

Дільяність таких компаній підпадають під Ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України: «4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна».

 

В подальшому активісти громадської організації “ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ “КІБЕРЩИТ” збираються встановлювати намети, роздавати листівки та максимально інформувати киян про шахрайські схеми таких фінансових компаній. Щоб попередити громадян та убезпечити їх від потрапляння в тенета шахраїв!

Напишіть нам

Обов’язково

Не обов’язково

Не обов’язково

Обов’язково