Оприлюднено Січень 29, 2022

В Києві викрито чоловіка, що наніс мільйонні збитки підприємству, здійснивши злом бази даних

В Києві викрито чоловіка, що наніс мільйонні збитки підприємству, здійснивши злом бази даних

Житель столиці скопіював бази даних підприємства для подальшого перепродажу. Збитки нанесені правовласнику можуть сягати більше 2 мільйонів гривень. Фігуранту оголосили про підозру.

33-річний мешканець Києва, маючи авторизаційні дані, здійснив несанкціоноване копіювання баз даних та надалі на платній основі надавав доступ до них, розмістивши їх на віддаленому сервері. Бази містили дані щодо фармацевтичного ринку України, їх використовують фармацевтичні компанії для маркетингових досліджень та оцінки ефективності своєї роботи. Зокрема у них містилися відомості про ціни та обсяги роздрібних продажів виробів медичного призначення, косметики, біологічно активних речовин, дитячого харчування, дезінфікуючих засобів.   Фігурант продавав їх за ціною у понад 10 разів меншою від тієї, що пропонував офіційний представник. За попередніми даними, правовласнику нанесено понад 2 мільйони гривень збитків. Були проведені обшуки за місцем мешкання та роботи фігуранта. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, «чорнові» записи та гроші, копії баз даних, які незаконно збував фігурант.

Правопорушника затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За даним фактом відкрито кримінальне провадження.

Напишіть нам

Обов’язково

Не обов’язково

Не обов’язково

Обов’язково